Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

 

Od 11 lat 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Ma to na celu podniesienie świadomości społecznej na temat tej choroby, a co za tym idzie, polepszenie warunków funkcjonowania w społeczeństwie, opieki medycznej i zwiększenie tolerancji wobec cierpiących na autyzm.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu rozpoczyna czas, w którym na znak solidarności z chorymi, budynki na całym świecie są podświetlane niebieskim światłem. W Polsce w tym roku były to m.in. Pałac Kultury i Nauki, katowicki Spodek, most Śląsko-Dąbrowski, czy Filharmonia Podlaska. Prowadzona jest też kampania „Polska na niebiesko”, której celem jest uświadomienie Polakom, że z autyzmu się nie wyrasta, bo to choroba do końca życia.

Także ZS w Bojmiu włączył się w kampanię uświadamiania czym jest autyzm, a wszystko za sprawą naszych wspaniałych wolontariuszy kierowanych przez panie A. Izdebską, J. Mędzę i M. Hardejewicz-Chomiak. W piątek, 6 kwietnia na korytarzu głównym szkoły odbył się uroczysty apel, podczas którego wybrani uczniowie z klasy VII a poszerzyli naszą wiedzę na temat tej choroby. Jego finałem było wypuszczenie na boisku szkolnym trzech niebieskich baloników, symbolizujących solidarność z osobami autystycznymi.

Tego dnia wielu uczniów przyszło do szkoły ubranych na niebiesko.

Tego dni zostały też wręczone nagrody i dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu na najpiękniejszą pisankę zorganizowanego przez panią A Izdebską

Grand Prix przyznano Dawidowi Kowalewskiemu i Klaudii Jędzie .

Prace oceniały Pnie A Izdebska, J. Mędza i  M Jastrzębska