Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

WITAJ WISNO!!!

 

Od dziś mamy kalendarzową wiosnę, a zapewne od jutra zobaczymy ją w naszych ogrodach, na łąkach, poczujemy w powietrzu. Wszystko za sprawą zdeterminowanych uczniów ZS w Bojmiu, którzy w środę wygnali zimę, aby przygotować miejsce nowej porze roku – tej, na którą wszyscy czekamy.

         Uroczystość rozpoczęła się konkursem na najładniejszą ekomarzannę podczas apelu na korytarzu głównym. Wszystkie klasy, biorące udział w konkursie, zajęły pierwsze miejsce, gdyż każda z marzann była piękna (no, powiedzmy, że ciekawa…) i prawie każda równie eko. W nagrodę uczniowie każdej z robiących marzannę klas nie byli tego dnia pytani do końca lekcji.

         Po apelu wszyscy udali się na most nad pobliskim Gawrońcem, z którego „zrzucono zimę” racząc jej symbol słowami:

 

,, Marzanno, Marzanno,
Ty zimowa panno
Ciebie pożegnamy
Wiosnę powitamy”

 

         Marzanny odpływały prędko wraz z prądem rzeki. To znak, że wiosna tuż, tuż. Może od 22 marca będziemy już chodzić do szkoły w krótkich rękawkach?