Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dyktando szkolne

W dniu 26.05.2017 odbyło się szkolne dyktando przygotowane przez pana Dominika Czernelewskiego. Zostało podzielone na dwa etapy, dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum.  Dla chętnych publikuję testy dyktand. Sprawdźcie sami, jak napisaliście.

 

 

 

Dyktando – szkoła podstawowa

Nurkowanie

Zanurzyłem się na kilkanaście minut w wodach Oceanu Indyjskiego, aby ujrzeć niesamowity świat rafy koralowej. Bogactwo organizmów morza zachwyciło mnie i wprawiło w zdumienie. Moje oczy ujrzały wspaniałe ukwiały, rozgwiazdy i niezliczone ilości gatunków ryb, ze skrzydl

icą na czele, muszle przedziwnych ślimaków. Wiele z tych stworzeń to miniaturowe podwodne potwory. Kuszą płetwonurka, ale wzbudzają też strach. Trzeba wiedzieć, kiedy pohamować swoją żądzę poznania i usunąć się z drogi niektórym cudom natury.

         Teraz leżę w hamaku chrząkając w chusteczkę, gdyż łyknąłem zbyt dużo słonej wody. Marzę, że powrócę jeszcze pod powierzchnię wody i znów stanę oko w oko z rzadko oglądaną przez ludzi oceaniczną przyrodą.

 

Dyktando – gimnazjum

 Ważne zawody

 Ostatnie wydarzenia w naszej placówce do cna wyczerpały siły młodzieży stanowiąc nie lada gratkę dla dziennikarzy szkolnej gazetki. Zaczęło się od ogłoszenia naboru do drużyny lekkoatletycznej, która miała reprezentować Publiczne Gimnazjum w Bojmiu na międzyszkolny

ch zawodach sportowych. Niegdyś nie można było skompletować żadnego zespołu, a dziś należałoby przeprowadzić surową selekcję chętnych. Nadaremnie ostrzegano, że od zawodników będzie wymagana żelazna konsekwencja i mnóstwo wyrzeczeń. Na eliminacje stawiła się niemała grupa pierwszoklasistów i sporo uczniów ze starszych klas. Był to niecodzienny problem dla trenera, pana Grzegorza, który postanowił dogłębnie sprawdzić ogólną tężyznę fizyczną kandydatów. Mieli oni wykonać następujący zestaw ćwiczeń: mała rozgrzewka – kilka skłonów w przód i w tył, wymachy rąk i nóg, potem półobroty, pompki i przysiady, wreszcie tak zwany czeski bieg na przełaj poprzez rowy i świeżo ostrzyżony żywopłot, a na koniec dwa skoki wzwyż. Zawodnicy zewsząd słyszeli bezustanne okrzyki zachęcające ich do wytężonego wysiłku, co bez wątpienia stanowiło niezły doping. Wreszcie odgwizdano koniec zmagań. Niezbitych dowodów dotyczących wygranej dostarczył stoper mierzący szybkość pokonywania przeszkód terenowych. Okazało się, że wyniki osiągnięte przez poszczególnych sportowców różniły się nieznacznie. Mimo to niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Bożydar, do niedawna uważany za klasowego niedorajdę, który zaimponował gronu pedagogicznemu i całej bojemskiej dzieciarni. Uczeń osiągnął fantastyczne wyniki, za co zdobył puchar, pamiątkowy dyplom, koszulkę z napisem „Ameryka Północna” i lodówkę pełną koli.